Endokrinologa konsultācija

Kas ir endokrinologs?

Endokrinologs ir sertificēts ārsts, kurš specializējies organisma iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbības traucējumu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā.

Pakalpojuma process

Klīnikā tiek sniegtas šādas endokrinologa konsultācijas:

Endokrinologa konsultācija diagnozes apstiprināšanai un ārstēšanas plāna izveidošanai
Ja jūs ar veselības problēmu novērojumiem un sūdzībām esat vērsies pie kāda speciālista (ģimenes ārsta, kardiologa, neirologa, uztura speciālista u. tml.), jums ir veikti izmeklējumi un ieteikts doties uz konsultāciju pie endokrinologa, jo ir aizdomas par iespējamu endokrīnās sistēmas slimību.

Endokrīnās sistēmas slimības pacienta uzraudzība un dinamiskā novērošana
Ja jūs esat bijis hospitalizēts slimnīcā ar endokrīnās sistēmas problēmu un pēc izrakstīšanas ir nepieciešama tālāka endokrinologa uzraudzība. Arī gadījumā, ja jums ir hroniska slimība (piemēram, cukura diabēta, vairogdziedzera patoloģijas, virsnieru dziedzeru slimības u. tml.) un ir nepieciešama regulāra uzraudzība, ieskaitot medikamentozas terapijas novērtēšanu un pielāgošanu.

Papildu speciālista viedoklis
Ja jums ir noteikta diagnoze un izveidots ārstēšanas plāns, bet ir nepieciešama papildu speciālista konsultācija (angļu val. second opinion). Visbiežāk ja diagnozi ir noteicis un ārstēšanas plānu izveidojis ģimenes ārsts un jūs vēlaties pārliecināties par diagnozi vai izvēlēto terapiju.

Endokrinologa profilaktiskā pārbaude
Ja ir novērotas veselības problēmas, kas, iespējams, ir saistītas ar endokrīnās sistēmas slimībām vai dzīvesveidu, kas veicina vielmaiņas un hormonu darbības traucējumus, un ir nepieciešama endokrinologa konsultācija, lai laikus identificētu iespējamās endokrīnās sistēmas slimības un sāktu piemērotus profilakses pasākumus vai terapiju. Profilaktiska endokrinologa konsultācija ir ieteicama, ja tiek novērotas kādas no minētajām veselības problēmām (jāievēro, ka norādītie simptomi var liecināt arī par citu sistēmu slimībām, tādēļ ieteicams iepriekš konsultēties ar ģimenes ārstu):

Rūpējieties par endokrīnās sistēmas veselību savlaicīgi un negaidiet, kad neizskaidrojams nespēks un nogurums, svara izmaiņas, nedzīstošas brūces vai citi neierasti simptomi radīs bažas un padarīs jūsu dienu grūtāku!

Pierakstieties pie endokrinologa, lai profilaktiski pārbaudītu endokrīno sistēmu un saņemtu ieteikumus vai terapijas plānu, lai varētu justies enerģiskāks un mundrāks un sasniegtu vairāk!

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Endokrinologa konsultācija