Veselības komplekts sievietēm 45+

Papildus vispārējai veselības pārbaudei šajā komplektā ir iekļauti atsevišķi izmeklējumi, ko ir īpaši svarīgi veikt sievietēm pēc 45 gadu vecuma. To starpā ir tādi izmeklējumi kā mamogrāfija un osteodensitometrija, kā arī dažādi kardiovaskulārie izmeklējumi. Komplekts ietver vispārējo veselības pārbaudi un papildu izmeklējumus:

Ģimenes ārsta/ internista konsultācija

Pacienta vispārējā stāvokļa novērtēšana, fizikāla izmeklēšana, ĶMI, anamnēzes ievākšana, asinsspiediena kontrole, izmeklēšanas plāna sastādīšana, SCORE riska noteikšana, onkoloģisko slimību skrīnings

Laboratorie izmeklējumi

Ikgadējais veselības panelis sievietēm no 40 gadu vecuma:

 

Pilna asins aina +EGA, D-Dimēri, Kreatinīns, Glikoze plazmā, ASAT, ALAT, Alfa amilāze, Nātrijs, Kālijs, Kalcijs, Kopējais holesterīns, Augsta blīvuma holesterīns, Zema blīvuma holesterīns, Triglicerīdi, Apolipoproteīns A1/B (indekss), Lipoproteīns (a), 25-OH-vitamīns D (D3+D2), Ferritīns, Homocisteīns, Augsti jūtīgs CRO, TSH – Tireotropais hormons, Anti HIV1/2 , HIV1 Ag, Anti HCV, CA-125

 

Urīna analīze, Mikroalbuminūrija

 

Slēptās asinis fēcēs

OSA skrīnings

Obstruktīvās miega apnojas risku izvērtēšana

12 novadījumu EKG

Elektrokardiogrāfija ir izmeklējums, kas ļauj iegūt nozīmīgu informāciju par sirdsdarbības ritma traucējumiem. Ar šo metodi tiek reģistrēts un grafiski attēlots sirds elektrisks potenciāls, kas rodas sirds darbības laikā.

Vēdera dobuma orgānu USG

Ultrasonogrāfija ir diagnostikas izmeklējums, kurā, izmantojot augstas frekvences skaņu viļņus jeb ultraskaņu, iegūst dažādu orgānu un mīksto audu struktūru attēlus. Izmeklējums ir drošs, nesāpīgs un nekaitīgs. Tas neizstaro radiāciju un sniedz detalizētu un ātru informāciju par izmeklējamo ķermeņa daļu.

Osteodensitometrija (DEXA)

Diagnostikas metode kaulu minerālblīvuma noteikšanai mugurkaula skriemeļos un gūžas kakliņā.

Mamogrāfija

Krūts izmeklēšana ar zemas intensitātes rentgena stariem. Šī uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi vai kādas citas krūts problēmas.

Galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfija

Doplerogrāfija ir diagnostikas metode, ar kuru, izmantojot ultraskaņas viļņus, novērtē asinsplūsmu caur asinsvadiem (artērijām un vēnām). Izmeklējuma laikā iegūst asinsvadu attēlus, reģistrē asinsplūsmas virzienu un ātrumu un identificē iespējamos aizsprostojumus. Tas ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un asinsvadu funkcionālo stāvokli.

Ehokardiogrāfija

Ehokardiogrāfija ir sirds izmeklēšana ar ultraskaņu. Metodes pamatā ir sirds struktūru atstaroto ultraskaņas signālu reģistrācija. Ehokardiogrāfija sniedz informāciju par sirds funkcionālo stāvokli un uzbūvi — sirds priekškambariem un kambariem (sirds dobumiem), to izmēriem, sienām un vārstuļiem, kā arī sirds papildstruktūru esamību, sirds muskuļa stāvokli (miokarda audu bojājuma lokalizāciju un plašumu; iekaisuma pazīmēm) un saraušanās spēju.

Veloergometrija

Veloergometrija ir sirds un asinsvadu sistēmas veselības pārbaudes metode pieaugošas slodzes apstākļos ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu. To mēdz dēvēt arī par fiziskās slodzes testu.

Izmeklējums tiek nozīmēts slodzes tolerances, sirdsdarbības, arteriālā asinsspiediena un citu ar slodzi saistīto parametru novērtēšanai. To nozīmē arī tad, ja ir aizdomas par sirds slimību, it īpaši koronāro sirds slimību jeb stenokardiju. Sirds slimību pacientiem veloergometrijas izmeklējumā var novērtēt ārstēšanas efektivitāti, fiziskās slodzes toleranci un riska faktorus.

Smēķētājām: zemas devas plaušu CT

Atkārtota ģimenes ārsta/internista konsultācija

Izmeklējumu rezultātu apkopošana, diagnozes noteikšana, rekomendācijas, ASCVD un SCORE riska izvērtēšana

Biežāk uzdotie jautājumi