Pneimonologa konsultācija

Kas ir pneimonologs?

Pneimonologs (agrāk pulmonologs) ir sertificēts ārsts, kurš specializējies elpošanas sistēmas slimību profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā.

Pakalpojuma process

Klīnikā tiek sniegtas šādas pneimonologa konsultācijas:

Pneimonologa konsultācija diagnozes apstiprināšanai un ārstēšanas plāna izveidošanai
Ja jūs ar veselības problēmu novērojumiem un sūdzībām esat vērsies pie kāda speciālista (ģimenes ārsta, kardiologa u. tml.), jums ir veikti izmeklējumi un ieteikts doties uz konsultāciju pie pneimonologa, jo ir aizdomas par elpošanas sistēmas slimību.

Elpošanas sistēmas slimības pacienta uzraudzība un dinamiskā novērošana
Ja jūs esat bijis hospitalizēts ar elpošanas sistēmas problēmu un pēc izrakstīšanas no slimnīcas jums ir nepieciešama tālāka pneimonologa uzraudzība. Ja jums ir novērots atkārtots bronhīts vai pneimonija viena gada laikā, tāpēc ir nepieciešama regulāra uzraudzība, ieskaitot medikamentozas terapijas novērtēšanu un pielāgošanu.

Papildu speciālista viedoklis
Gadījumos, ja jums ir noteikta diagnoze un izveidots ārstēšanas plāns, bet ir nepieciešama papildu speciālista konsultācija (angļu val. second opinion). Visbiežāk — ja diagnozi ir noteicis un ārstēšanas plānu izveidojis ģimenes ārsts un jūs vēlaties pārliecināties par diagnozi vai izvēlēto terapiju.

Pneimonologa profilaktiskā pārbaude
Ja ir novērotas veselības problēmas, kas, iespējams, ir saistītas ar elpošanas sistēmas slimībām, vai ja jūsu dzīvesveida, piemēram, ilgstošas smēķēšanas, dēļ ir nepieciešama pneimonologa konsultācija, lai laikus identificētu iespējamās elpošanas sistēmas slimības un sāktu piemērotus profilakses pasākumus vai terapiju. Profilaktiska pneimonologa konsultācija ir ieteicama, ja ir novērotas kādas no minētajām veselības problēmām (jāievēro, ka norādītie simptomi var liecināt arī par citu orgānu sistēmu slimībām, tādēļ ieteicams iepriekš konsultēties ar ģimenes ārstu):

Rūpējieties par savu veselību savlaicīgi un negaidiet, kad elpas trūkums, mokoša klepus lēkme vai citi elpošanas sistēmas traucējumi aizkavēs plānoto ikdienas gaitu!

Pierakstieties pie pneimonologa, lai profilaktiski pārbaudītu elpošanas sistēmu vai agrīni diagnosticētu tās traucējumus un saņemtu ieteikumus vai terapijas plānu, lai varētu elpot pilnu krūti!

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Pneimonologa konsultācija