Veloergometrija

Kas ir veloergometrijas (VEM) izmeklējums?

Veloergometrija ir sirds un asinsvadu sistēmas veselības pārbaudes metode pieaugošas slodzes apstākļos ar elektrokardiogrammas reģistrēšanu. To mēdz dēvēt arī par fiziskās slodzes testu.

Izmeklējums tiek nozīmēts slodzes tolerances, sirdsdarbības, arteriālā asinsspiediena un citu ar slodzi saistīto parametru novērtēšanai. To nozīmē arī tad, ja ir aizdomas par sirds slimību, it īpaši koronāro sirds slimību jeb stenokardiju. Sirds slimību pacientiem veloergometrijas izmeklējumā var novērtēt ārstēšanas efektivitāti, fiziskās slodzes toleranci un riska faktorus.

Izmeklējumu veic, izmantojot veloergometru — velosipēdam līdzīgu ierīci, kas ir aprīkota ar speciālu aparatūru. Ar veloergometru slodzes laikā reģistrē elektrokardiogrammu, mēra arteriālo asinsspiedienu, kā arī novēro pēcslodzes izmaiņas — sirds ritma traucējumus, arteriālā asinsspiediena un pulsa stabilizēšanos u. tml.

Izmeklējuma nepieciešamību nosaka ārstējošais ārsts, izvērtējot kopējo veselības stāvokli. Veloergometrijas slodzes tests netiek veikts pacientiem, kuru svars ir lielāks par 120 kilogramiem, kā arī bērniem, kuri nevar aizsniegt veloergometra pedāļus.

Pakalpojuma process

Kad jāveic veloergometrijas izmeklējums?

Veloergometrijas izmeklējums jāveic:

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Veloergometrija