Fizioterapija

Kas ir fizioterapeits?

Fizioterapeits ir sertificēts medicīnas speciālists, kurš ar pacientiem strādā profilaktiski, kā arī dažādu slimību un traumu gadījumos.

Pakalpojuma process

Klīnikā tiek sniegti šādi fizioterapijas pakalpojumi:

Fizioterapeita konsultācija
Fizioterapeita konsultācija ir ieteicama rehabilitācijas procesā pēc operācijas vai traumas; lai uzlabotu kopējo veselības stāvokli, ja ir noteiktas slimības, īpaši sirds asinsvadu slimības (pēc insulta, infarkta; ja ir paaugstināts vai pazemināts asinsspiediens), elpošanas sistēmas slimības, tostarp, bronhiālā astma, gremošanas sistēmas vai endokrīnās sistēmas slimības, piemēram, cukura diabēts. Fizioterapeita konsultācija ir ieteicama arī tad, ja jums ir:

Ārstnieciskā vingrošana: individuāla nodarbība (30 min vai 60 min)
Individuālo ārstnieciskās vingrošanas nodarbību mērķis ir nodrošināt tādu fizisko aktivitāti, kas ir piemērota jūsu veselības stāvoklim, nekaitē tam un uzlabo kopējo labsajūtu slimības vai traumas gadījumā. Individuālā nordarbība ir mērķēta noteiktas veselības problēmas risināšanai, lai novērstu tās turpmāku attīstību un to koroģētu, samazinātu sāpes un/vai sasprindzinājumu noteiktās ķermeņa daļās, nostiprinātu muskulatūru un veicinātu noteiktu ķermeņa daļu mobilitāti.

Ārstnieciskā vingrošana: grupas nodarbība (30 min vai 60 min)
Ārstnieciskās vingrošanas grupas nodarbība ir izveidota noteiktai pacientu grupai, kam ir līdzīgi veselības traucējumi, piemēram, ierobežotas fiziskās aktivitātes iespējas, kas saistītas ar noteiktu sirds asinsvadu vai elpošanas sistēmas slimību. Nodarbībā iekļautās norises gan kontrolēti trenē attiecīgo orgānu sistēmu, gan uzlabo kopējo labsajūtu. Nodarbības var būt pielāgotas noteiktas ķermeņa zonas problēmu risināšanai, piemēram, pacientiem ar muguras sāpēm nodarbībā iekļautās norises ir vērstas uz saspringuma samazināšanu konkrētās zonās, tās izvingrinot, un aktivizējot dziļo muskulatūru. Vingrošana grupā var sniegt ne tikai fiziskās veselības uzlabojumu, bet arī nodrošināt papildieguvumu — iespēju satikt citus cilvēkus ar līdzīgām veselības problēmām, saņemt emocionālo atbalstu un uzmundrinājumu.

Ārstnieciskā teipošana
Ārstnieciskā teipošana ir mūsdienīga nemedikamentoza terapijas metode, ar kuru fizioterapijā efektīvi palīdz samazināt atšķirīgas izcelsmes sāpes un ķermeņa diskomfortu, kā arī veicināt atveseļošanos. Teipošana ir izmantojama dažādu veselības problēmu risināšanai. To atbilstoši pacienta vajadzībām izvēlas pieredzējis fizioterapeits. Visbiežāk ārstnieciskās teipošanas mērķis ir:

Masāža: vispārējā, noteiktu zonu, sporta masāža
Masāža ir secīgu noteikta stipruma, amplitūdas un ritma paņēmienu kopums, ko fizioterapeits lieto mērķtiecīgai visa ķermeņa vai atsevišķu tā daļu stimulācijai, kas izraisa labvēlīgu organisma atbildes reakciju. Masāžas laikā notiek iedarbība uz muskuļiem un citiem mīkstajiem audiem, lai samazinātu sāpes un saspringumu vai  pretēji — uzmundrinātu ķermeni. Atkarībā no masāžas mērķa un fizioterapeita ieteikumiem mūsu speciālisti veic dažādas masāžas, tostarp, vispārējo masāžu vai noteiktas zonas (kakla un krūšu; plecu; muguras; jostas un krustu; roku vai kāju) masāžu. No izvēlētā masāžas veida ir atkarīgs procedūras ilgums — masāžas ilgst no 25 līdz 60 minūtēm.

Negaidet, kad jūsu ikdienu sāks ierobežot sāpes, kustību traucējumi vai savilkti muskuļi!

Pierakstieties pie fizioterapeita uz konsultāciju, lai pārbaudītu sava skeleta un muskulatūras stāvokli, laikus noteiktu muskulatūras vājos posmus. Fizioterapeits jums sniegs individuālus ieteikumus, kā saglabāt fizisko aktivitāti un uzlabot pašsajūtu, lai ilgāk nodzīvotu ar labu veselību!

Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikties vizītei

Fizioterapija