Latvijas iedzīvotāji ir pelnījuši dzīvot no sirds! Darbu uzsāk Profesora Skrides Sirds klīnika

14.05.2024

Šī gada 15. maijā darbu uzsāks Profesora Skrides Sirds klīnika ar pieredzējušo un augsti kvalificēto ārstu, māsu un veselības aprūpes speciālistu komandu. Jaunā privātā klīnika piedāvās plašu pakalpojumu klāstu, lai varētu palīdzēt dažādos sirds un asinsvadu veselības jautājumos, kā arī nodrošināt individuālo pieeju katram klientam atkarībā no vajadzības.

“Esmu gandarīts, ka mums ir izdevies apvienot dažādu nozaru labākos speciālistus vienā klīnikā, lai nodrošinātu pasaules līmeņa sirds un asinsvadu veselības aprūpi. Latvijas iedzīvotāji ir pelnījuši dzīvot no sirds,” uzsver klīnikas dibinātājs un vadītājs, Asoc. prof. Dr. med. Andris Skride.

Baltijā vidējais dzīves ilgums ir zems. Latvijā tas ir viszemākais un tam galvenais iemesls ir sirds veselība. Saskaņā ar datiem(1), sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis Latvijā. Tāpat Latvijā ir otrs augstākais ar profilaksi novēršamās mirstības rādītājs Eiropas Savienībā aiz Lietuvas.

“Darīsim visu iespējamo, lai Latvijas iedzīvotāju vidējais mūža ilgums ir par 7 veselīgiem gadiem ilgāks, nekā šobrīd,” pauž Skride. 

Jaunajā privātajā klīnikā būs pieejami dažādu speciālistu konsultācijas – kardiologu, sirds ķirurgu, reimatologu, pneimonologu, endokrinologu, uztura speciālistu, fizioterapeitu un citu. Tāpat tiek nodrošināta iespēja veikt ehokardiogrāfijas, veloergometrijas un ultrasonogrāfijas  izmeklējumus ar modernākām medicīnas ierīcēm, kā arī nepieciešamības gadījumā veikt asins analīzes, diennakts holtera un asinsspiediena monitorēšana. 

Ņemot vērā statistikas datus, būtiska uzmanība tiks piešķirta tieši profilakses aktivitātēm. Klientu ērtībai un sirdsmieram esam izveidojuši īpašus veselības pakalpojumu komplektus, kas iekļauj dažādus testus, izmeklējumus un speciālistu konsultācijas. Komplekti ir veidoti tā, lai ļautu iegūt visaptverošu informāciju par savu veselības stāvokli. Tie ir pielāgoti atbilstoši dzimumam un vecumam. Specializēti komplekti ir pieejami aktīvā dzīvesveida piekritējiem un tiem, kas lielāku uzmanību pievērš sirds un asinsvadu veselībai.

Klīnika atrodas Rīgas centrā, Alojas Birojos (Krišjāņa Valdemāra ielā 62.), ar ērtu piekļūšanu gan ar sabiedrisko, gan privāto transportu. Klientu ērtībai klīnikā ir pieejama bezmaksas stāvvieta un bērnu rotaļu istaba. Skrides Sirds klīnikā ir nodrošināta pieejama vide visiem mūsu pacientiem un viesiem.

Par klīnikas atvēršanu priecājas arī telpu iznomātāja – uzņēmuma Eastnine Latvia vadītājs Jānis Meiers. “Tā kā šobrīd tirgū neienāk jauni starptautiski nomnieki, ir dubults prieks redzēt, ka tiek veidoti jauni vietēji uzņēmumi ar lielām ambīcijām. Lai gan Alojas Biroji būvēti gandrīz pirms 15 gadiem, tā vēl joprojām ir viena no energoefektīvākajām biroju ēkām Rīgā, ko apliecina  “A+” klases energosertifikāts, kāds nav pat Skanstes apkaimē jaunbūvētajām biroju ēkām,” uzsver Jānis Meiers.

Ārstniecības iestādes kods: 001000228

(1) – OECD/European Observatory on Health Systems and Policies (2019), Latvija: Valsts veselības profils 2019, State of Health in the EU, OECD Publishing, Paris/European Observatory on Health Systems and Policies, Brussels.